Minecraft Wiki
Advertisement
This page is part of the Slovak translation project. 
There is information about the project below this notice.
Upozornenie [discuss]
Nezabudnite na každú preloženú stránku pridať {{project|Slovak translation}}
Minecraft Wiki header.svg


Vitajte na slovenskej Wikipédii o Minecrafte
Na projekte sa zatiaľ podieľajú - D11tn, Mates, Kik0o, ssuss, MinecrafterSK0121, Kikino745, Tobik2200, xrup, Davido152.


Radi privítame každého, kto sa bude chcieť k tomuto "Slovenskému tímu" pripojiť.

Ako preložiť stránku?[]

(please translate these instructions) The slovak version of the article Bowl would be Minecraft Wiki:Projects/Slovak translation/Myska - just remember to translate the word "Stone" into Slovak's word for Stone.

* Then go to the English version of the article you want to translate in a new tab in your browser and click on Edit in the upper-right corner of the page. Select everything in the box and copy it. Paste the original article into the new language article and translate away!
At the very beginning of the language article, make sure you add the template {{project|Slovak translation}} to display an informative box to indicate the page belongs to the project and to add the article to the language translation category.
You should also place a {{Translated content applies to}} template at the top of the article so that readers know if the provided information is still in date. The parameters for this template should be specified as follows:
{{Translated content applies to|je=1.xx|be=1.yy|en=Article}}
where 1.xx is the current Java Edition version number at time of writing, 1.yy is the current Bedrock Edition version number, and Article is the English name of the article being translated. This way, foreign language readers will know whether the information on the page is up to date or not, and will be able to help out by updating the content of the page to fit modern standards.
** Links to other articles can be generated easily using the Language link template. For example, a link to [[Grass]] would instead be formatted as {{ll|Tráva}}, with the word "Grass" translated to slovak. Do NOT just directly link to the translated word, as this will not work!
* Edit this project page and put a link to the article you're translating in the Progress list under Pages being translated (* {{ll|Kameň}} ~~~~) to avoid redundant or conflicting translations. The 4 tildes will sign your name and put a timestamp on the article you are translating.
* When you're finished, remove the link from Pages being translated and paste it into Translated under the appropriate section, replacing the link text with the translated name of the article ( {{ll|Kameň}} ) in the list, with "Stone" or whatever translated, of course.
* Now pick another article to translate.
* Remember to keep translated articles up to date when each game update releases, or when new information is added to the english version! Translation articles tend to be very major contributors to clutter on maintenance logs, particularly Special:WantedPages, and as such articles which are sufficiently outdated (no major translation-related activity having taken place since the release of two major updates to Java Edition) are liable for deletion to keep maintenance pages clean.

O Minecrafte[]

Minecraft je sandboxová konštrukčná hra vytvorená štúdiom {{ll|Mojang AB}}, ktorého zakladateľom je {{ll|Markus Persson|Notch}}. Táto hra je sa inšpirovala hrami {{ll|Infiniminer}}, Dwarf Fortress a Dungeon Keeper. Hrateľnosť zahrňuje interakciu hráča s herným svetom, ktorá prebieha pokladaním či ničením rozličných typov blokov v trojrozmernom prostredí. V tomto prostredí možu hráči stavať tvorivé stavby a umelecké diela, ako na serveroch hry pre viacerých hráčov, tak aj v hre pre jedného hráča skrz niekoľko herných režimov.

Minecraft je dostupný pre všetkých hráčov za 23.95€ (26.95US$, 17.95£). Po kúpení je hru možné hrať pro jedného či viac hráčov stiahnutím samostatného spúštača. Oficiálna demo verzia je zadarmo ale je časovo limitovaná. Vývoj Minecraftu začal približne 10. mája 2009, a predobjednávky na plnú hru boli prijaté už 13. júna 2009. Oficiálne vydanie Minecraftu sa uskutočnilo 18. novembra 2011. 20. septembra 2014 sa stal Minecraft najpredávanejšou PC hrou všetkých čias. 21. mája 2017 dosiahol Minecraft pre počítače míľnik 26 miliónov predaných kópií.

16. augusta 2011 bolo vydané pre herné smartfóny Sony Xperia Play tak zvaný Minecraft: Vreckové vydanie. Po vypršaní exkluzivity pre Sony Xperia Play bola hra vydaná aj na zariadeniach s OS Android, a to 7. októbra 2011, na zariadeniach s operačným systémom iOS až 17. novembra za cenu 6.99US$. 2. apríla 2014 vyšiel Minecraft pre Amazon Fire TV. Obsahoval tie isté prvky ako Vreckové vydanie Minecraftu, a k tomu naviac podporu pre ovládač k Fire TV. 1. decembra 2016 dosiahlo Vreckové vydanie hranicu 40 miliónov predaných kusov. 19. decembra bola oficiálne ukočená podpora Vreckového vydania pre Windows Phone.

9. mája bol vydaný Minecraft pre Xbox 360 na Xbox Live Arcade za 20US$, kde následne prekonal všetky predchádzajúce rekordy.

11. februára 2013 vyšiel Minecraft: Pi vydanie pre Raspberry Pi. Pi vydanie bolo zamýšľané ako výuková pomôcka pre začínajúcich programátorov a používateľov, ktorí boli vyzvaní na otvorenie a zmenu herných kódov použitím ich API. Nikdy tu neboli žiadne aktualizácie a vývoj je oficiálne ukončený.

17. decembra 2013 bol vydaný Minecraft pre PlayStation 3 na PlayStation Store za 19.99US$. Toto vydanie bolo takmer totožné s Xbox 360 vydaním a od teraz bolo vyvýjané súbežne s Xbox 360 vydaním.

26. júna 2014 prekročili verzie pre Xbox 360 a PlayStation 3 počet predaných kusov Minecraftu na PC a napomohli tak Minecraft sérii k viac ako 106.86 miliónom celosvetovo predaných kópií. Minecraft sa tým stal druhou najpredávanejšou hrou za celú dobu.

Minecraft vyšiel 4. septembra 2014 aj na PlayStation 4, 5. septembra 2014 na Xbox One a 14. októbra 2014 na PlayStation Vita.

15. septembra 2014 bol Mojang AB, vrátane všetkého jeho majetku (obsahujúc Minecraft) kúpený Microsoftom za čiastku 2.5 miliardy US$. 29. júla 2015 vyšiel Minecraft pre univerzálnu Windows 10 platformu ako adaptácia vreckového vydania.

K 27. februáru 2017 sa predalo 122 miliónov kópií Minecraftu naprieč všetkými platformami, čo z hry učinilo druhú najlepšie predávanú hru videohru a jedenástu najlepšie predávanú hernú značku vôbec.

Po skončení beta testovania Vzdelávacia verzia Minecraftu bola vydaná 1. novembra 2016 za poplatok 5US$ za užívateľa na rok. Vzdelávacia verzia Minecraftu obsahuje prvky, ktoré činí Minecraft viac prístupným a efektívnym v školskom prostredí. 17. decembra 2015 uzrelo svetlo sveta Wii U vydanie a 11. mája 2017 Nintendo Switch vydanie.

Správy a Udalosti[]

Nedávne aktualizácie[]

2 November 2020
Bola vydaná verzia 1.16.4 pre Java Edíciu.

16 December 2020
Bol vydaný snapshot 20w51a pre Java Edíciu.

24 November 2020
Bola vydaná verzia 1.16.101 pre Bedrock Edíciu.

24 November 2020
Bola vydaná beta verzia 1.16.200.57 pre Bedrock Edíciu.

27 November 2020
Bola vydaná verzia 2.2.74x pre launchery.

17 November 2020
Bola vydaná verzia 0.30.0 pre Minecraft Earth.

10 November 2020
Bola vydaná verzia 1.14.50 pre Education Edition.

Preložené stránky[]

Advertisement